Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetLajçak reagon pas takimit me Vjosa Osmanin

Lajçak reagon pas takimit me Vjosa Osmanin

-

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka reaguar pas takimit me presidenten Vjosa Osmani. Ata u takuan ditën e djeshme (20 shtator) në SHBA. Fokusi i diskutimeve ka qenë dialogu me Kosovën dhe Serbinë, ku Lajçak thotë se ranë dakord që të vijojnë diskutimet.

“Pata një bisedë të detajuar dhe të dobishme me Presidenten Vjosa Osmani mbi dialogun dhe rrugën përpara në avancimin e zbatimit të Marrëveshjes. Ramë dakord të vazhdojmë diskutimin tonë”, shkruan Lajçak.

Edhe Osmani kishte një reagim ditën e djeshme, ku ka thënë se suksesi në dialog është i lidhur me zbatim të balancuar dhe të plotë të Marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve dhe aneksit të saj.

Ky takim i tyre vjen pas akuzave të Albin Kutit se Lajçak po mban anën e Serbisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts