Monday, June 21, 2021

Hapen pikat kufitare me Greqinë, MEPJ: Ja çfarë duhet të dini...

  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se prej datës 19 qershor, në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha...

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja...

  COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 3027 testime, 8 të shëruar, 3 raste të reja në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Austria do të japë 1 mln doza vaksinash anticovid për...

  Austria ka vendosur që të ndajë një milionë doza të vaksinave kundër Covid-19 për vendet e Ballkanit Perëndimor. Lajmin e ka bërë me dije kancelari...

Afrohet data, Këshilli i BE-së kërkon heqjen e kufizimeve të udhëtimit...

Këshilli i Bashkimit Evropian kërkon heqjen e kufizimeve të udhëtimit për Shqipërinë dhe për 19 vende të tjera, pas përmirësimit të situatës epidemiologjike. Bazuar në kriteret...

Etilda Gjonaj: Të larguarit nga vettingu të përballen me drejtësinë, pasuria...

“Të larguarit nga vetting-u të përballen me drejtësinë, pasuria t’u sekuestrohet!” Kjo ishte deklarata e Ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ditën e sotme, teksa përcolli...

Shtetasit nga Shqipëria lejohen sërish të hyjnë pa kufizime në Gjermani

Gjermania hoqi kufizimet për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetasit nga këto vende mund të hyjnë në Gjermani edhe si turistë Duke filluar nga...

Diell dhe rritje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

E para grua ushtarake gradohet Gjeneral Majore, dekretohet nga presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Zëvendës Shefen e Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjenerale Brigade Manushaqe Shehu me gradën madhore “Gjeneral Major”. Ky është një...

Udhëtimet për turizëm, ja dy vendet fqinje që kufizojnë levizjen e...

  Këshilli i Bashkimit Europian njoftoi përfshirjen e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut në listën jeshile për të lëvizur në hapësirën e BE. Vendimi nuk...

Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja...

  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Artikujt e fundit