Monday, June 21, 2021

Arrestohen dy persona ne Velipoje

Dy shtetas ranë në prangat e policisë së Shkodres me akuzën e prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve të gjuetisë sportive, kultivimit të...

Plagoset me arme zjarri 46 vjeçari

Një 46 vjeçar mbeti i plagosur rëndë pasi u qëllua me armë zjarri. Ngjarja u shënua pasdrekën e së premtes në lagjen “Naim Gjylbegu”...

Zjarr ne godinen e ish postes ne Muriqan

GODINA E ISH POSTES KUFITARE NE MURIQAN ESHTE PERFSHIRE NGA FLAKET E ZJARRIT. MENJEHERE SAPO KANE KONSTATUAR ZJARRIN, SHERBIMI DOGANOR KA NJOFTUAR REPARTIN...

Aksident tek kthesa e Beltojes

Nje aksident i rende rrugor eshte shenuar gjate oreve te paradrekes ne kthesen e Beltojes, pjese e segmentit rrugor Shkoder – Kryebushat. Nje automjet...

Asgjesohen 28 mije rrenje kanabis

28 mijë e 218 bimë të dyshuara si kanabis sativa janë asgjesuar nga policia e Shkodres me anë të djegies. Operacioni i uniformave blu...

Muriqan, arrestohen 2 Greke

Dy shtetas grekë nga Selaniku u vunë në pranga nga policia kufitare me akuzën e kontrabandës së mallrave drejt Malit të Zi. Të arrestuar...

Infarkti i merr jeten 57 vjeçarit

Nje 57 vjeçar nga fshati Vukatane ka gjetur vdekjen si pasoje e nje infarkti. Isa Qardaku ka qene duke udhetuar nga qyteti i Shkodres...

Asgjesohen 11.810 bime kanabis

Edhe për këtë vit Shkodra vijon të mbetet në krye të listës së zona kultivuese të bimëve narkotike. Vetëm gjatë 24 orëvre të fundit,...

Shtyhet serish gjyqi ndaj Hiles e Qatipit

Mungesa e prokurorit të çeshtjes Xhevahir Lika u bë shkak që seanca e rrallës gjyqësore ndaj dy të rinjve, Eraldo Qatipit dhe Xhoana Hilës...

Gjykata nuk pranon kerkesen e mbrojtjes

Gjykata e Shkodres la në fuqi vendimin e mëparshëm të shkallës së parë dhe apelit, atë të “arrestit me burg” për ish drejtoreshen e...

Artikujt e fundit