Sunday, October 17, 2021

Zjarr ne nje magazine ne Milot

NJË ZJARR I FUQISHEM KA PËRFSHIRË NJË MAGAZINË NË MILOT TË KURBINIT PASDITEN E SË MARTES. FLAKET JANË PËRHAPUR MENJEHERE DUKË RREZIKUAR EDHE PYLLIN...

Operacion blic në 12 qarqe i policise se shtetit

Policia e Shtetit ka ndërmarrë gjatë mesitës së sotme një operacion blic të shtrirë në 12 qarqet e vendit, në akset kryesore dhe zonat...

Shperthen bombula e gazit, shkrumbohet banesa

Për pak mund të ishte kthyer në tragjedi, por fatmirësisht u mbyll vetëm me lendime të lehta dhe deme të shumta materiale. Shpërthimi i...

Shpallet ne kerkim 36 vjeçari

Një 36 vjeçar me inicialet K.F nga Malësia e Madhe u shpall në kërkim nga policia, si i dyshuar për kontrabandë duhani. Si provë...

Qellohet me 4 plumba 25 vjecari

Nje 25 vjeçar mbeti i plagosur me arme zjarri mbremjen e se martes ne lagjen "Ahmet Haxhija" ne Shkoder. Elfat Saliu ka qene duke...

Zjarri shkrumbon banesen ne Barbullush

Shperthimi i nje bombule gazi per pak sa nuk eshte kthyer ne tragjedi ne fshatin Barbullush te bashkise Vau Dejes. Flaket e zjarrit jane...

Padia e vartesit çon Shehaj ne prokurori

Një padi e bërë nga vartësi i saj, bëri që ish drejtoresha e përgjithshme e tatimeve Brisida Shehaj të thirret në prokurorinë e Shkodres....

Qelloi me te bijte furgonin ne Velipoje

Dy persona të shpallur në kërkim kanë rënë në prangat e policisë së shkodrës. Shtetasi Kanto Vushmaqi i cili akuzohet për veprën penale "Vrasje...

Arrestohen 2 pedagoget e universitet

Shkodër, skemë korrupsioni në Universitet. Arrestohen pedagogë, sekserë e studentë Një hetim i Prokurorisë së Shkodrës ka zbuluar se disa shefa departamentesh dhe studentë të...

“The border” ve ne pranga 6 shtetas

Policia e Shkodres ka finalizuar operacionin e koduar “The Border” duke goditur 2 raste të trafikimit të lëndëve narkotike si dhe duke vënë në...

Artikujt e fundit