Sunday, October 17, 2021

Gjendet trupi i pajete i A.Prognit

ESHTE GJETUR I PAJETE NE BRIGJET E LUMIT TE KIRIT, SEGMENTI KUÇ, TRUPI I 49 VJEÇARES ANTONETA PROGNI. AJO KERKOHEJ NGA FAMILJARET E SAJ...

Aksident ne Shkoder – Shiroke

NJE AKSIDENT, FATMIRESISHT PA VIKTIMA, KA NDODHUR NE ORET E MBREMJES NE RRUGEN SHKODER - SHIROKE, SEGMENTI PRANE GURORES. AUTOVETURA TIP FORD ME TARGA...

“Detyrim paraqitje” per tregtaret e duhanit

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder i ka dhënë detyrim paraqitje, 4 tregtarëve të duhanit të arrestuar pas përplasjes që ata patën në...

Drini rrezikon shtyllen elektrike

Prurjet e shumta të lumit Drin dhe gërryerjet që ai ka shkaktuar në tokat bujqësore, kanë vënë në rrezik 24 orët e fundit një...

4 shtetas vihen në pranga

Kundërshtuan me dhunë punonjësit e antikondrabandës dhe të policisë 4 shtetas vihen në pranga Më datë 11.11.2016, punonjësit e antikondrabandës në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave,...

Vritet 28 vjecarja ne qender te Lezhes

Pronarja e një parukerie në Lezhë është qëlluar për vdekje me armë zjarri brenda sallonit te saje qe ndodhej në bulevardin “Gjergj Fishta”. 28-vjeçarja Etleva...

Sekuestrohen 85.5 kg droge

Policia e kufirit dhe migracionit ka arritur të finalizojë një tjetër operacion antidrogë në qarkun e Shkodres, ku u sekuestruan 85.5 kg lëndë narkotike...

2 aksidente brenda nje dite

DY AKSIDENTE, FATMIRESISHT PA VIKTIMA, KA NDODHUR NE ZONEN E SHKODRES. AKSIDENTI I PARE NDODHI NE SUPERSTRADEN SHKODER – BUSHAT, SEGMENTI ASHTE. AUTOVETURA TIP...

Policia detaje per aksionin ne Rreshen

Policia e Shtetit jep detaje për operacionin “Befasia” të zhvilluar një ditë më parë në Rrëshen, por ende nuk ka shifra zyrtare për...

3 pjestare te familjes ne pranga

Tre anëtarë të një familje në Malësi të Madhe kanë rënë në prangat e policisë për plagosjen e një shtetasi tjetër. Të arrestuarit janë...

Artikujt e fundit