Friday, September 17, 2021

Infarkti i merr jeten 57 vjeçarit

Nje 57 vjeçar nga fshati Vukatane ka gjetur vdekjen si pasoje e nje infarkti. Isa Qardaku ka qene duke udhetuar nga qyteti i Shkodres...

Asgjesohen 11.810 bime kanabis

Edhe për këtë vit Shkodra vijon të mbetet në krye të listës së zona kultivuese të bimëve narkotike. Vetëm gjatë 24 orëvre të fundit,...

Shtyhet serish gjyqi ndaj Hiles e Qatipit

Mungesa e prokurorit të çeshtjes Xhevahir Lika u bë shkak që seanca e rrallës gjyqësore ndaj dy të rinjve, Eraldo Qatipit dhe Xhoana Hilës...

Gjykata nuk pranon kerkesen e mbrojtjes

Gjykata e Shkodres la në fuqi vendimin e mëparshëm të shkallës së parë dhe apelit, atë të “arrestit me burg” për ish drejtoreshen e...

Shtyhet serish gjyqi ndaj A. Dushaj

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore ndaj 31 vjeçarit Aleksandër Dushaj, i akuzuar për vrasjen e vëllerzërve Shkami në Postribë të Shkodres për shkak të...

Aksidentë I rëndë në Shkodër-Koplik

Një automjet tip Renalut me targë AA 658 MK, që drejtohej nga 22 vjecari me inicialet Z. O ka humbur kontrollin ndaj mjetit dhe...

Vitrina e librit

Botime te reja interesante i janë shtuar Vitrines Javore te Librit, ku dominojne ato te autoreve te huaj. Romani “Misteret...

“Detyrim paraqitje” per kreun e tatimeve

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder e ka vlerësuar të paligjshëm ndalimin e drejtorit të tatimeve Hysen Hysaj, duke vendosur ndaj tij masën...

Arrestohet 27 vjecari Albert Marku

Arrestohet 27 vjecari Albert Marku Nga Specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve u arrestua në flagrancë shtetasi: Albert Marku, 27 vjeç, banues në fshatin Bruçaj Shkodër, për...

Artikujt e fundit