Monday, June 21, 2021

Si t’i japësh energji vetes kur je fare ‘i këputur’

Motivimi është një prej elementeve më të rëndësishme gjatë një procesi pune dhe të jesh i motivuar, sidomos gjatë periudhave super të ngarkuara, atëherë...

Kur Mbreti Zog dekretonte sportin si domosdoshmëri kombëtare

“Paris-Midi” ka botuar, të shtunën e 27 janarit 1934, në faqen n°5, një shkrim në lidhje me zhvillimin (përhapjen) e sportit në Shqipëri, mbi të...

Këto janë 5 libra interesantë për t’u lexuar në muajin maj

Të lexuarit është një nga mënyrat më efikase për të ‘ushqyer’ mendjen dhe shpirtin me dije dhe njohuri të reja. Dhe shtëpi të ndryshme botuese...

Andi Bushati reagon per doreheqjen e SHISH: Ka negociuar doreheqjen me...

Një ditë më parë, krejt papritur Visho Ajazi Lika dha dorëheqjen nga drejtimi i institucionit më të rëndësishëm të spiunazhit në vend, e pas...

Skandal në panairin e Frankfurtit, ylli komunist valëvitet në flamurin shqiptar

Një tjetër turp duket se do të shoqërojë Shqipërinë në prezantimet e saj ndërkombëtare. Skandali i radhës është raportuar sot në panairin e Frankfurtit në...

Nga e premtja Samsung Galaxy Note10 dhe Note10+ në treg, ja...

  Smartfonet më të rinj Samsung Galaxy Note10 dhe Note10+ prezantohen zyrtarisht në Shqipëri. Produkti më i ri vjen me më shumë risi duke ofruar...

E reja aksidentohet në Milot, ish-deputeti i jep ndihmën e parë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, ku janë përfshirë dy makina. Në aksident është përfshirë dhe një vajzë e re,...

Propozimi i Trump per lotarine amerikane/Gazetarja sqaron aplikuesit

Propozimi i presidentit amerikan Donald Trump për lotarinë amerikane është pjesë e gjithë paketës së reformës për emigracionit të propozuar nga ai dhe që...

Mbrëmje fetare ne Xhamine e Plumbit

Mbremje fetare ne Xhamine e Plumbit nga Myftinia Shkoder.Te pranishem perfaqesues te myftinise Shkoder, Malesi e Madhe dhe nga trojet shqiptare ne Mal te...

Shitësi i biletave bëhet milioner, fiton xhekpotin prej 190 milionë euro

  Një shitës biletash është zgjuar milioner pasi fitoi xhekpotin prej 190 mln euro. Kjo është hera e parë që fitohet një shumë e tillë...

Artikujt e fundit