Friday, September 17, 2021

Droga kapërcen vjedhjet si shkak për burgosjen e shqiptarëve

Popullsia në sistemin e burgjeve në Shqipëri ra me 9% në vitin 2017 krahasuar me 2016-n, e shkaktuar nga rënia e të burgosurve për...

Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Saga e gjatë...

Nga Shqipëria e Kosova me punë në Gjermani? Vërtet kjo është e mundur, por aplikuesi duhet të mos ngutet. Historia e vizës mund të...

Sa fitojnë influencueset e rrjeteve sociale? Shifrat do ju befasojnë

Influencueset e rrjeteve sociale ia kanë dalë që të fitojnë të ardhura të mira në vitet e fundit, thotë një raport i ri. Firma e...

Media britanike: Nëse nis Lufta e Tretë Botërore, Shqipëria vendi i...

Lufta e Tretë Botërore është bërë një shqetësim për shumë njerëz ndërkohë që tensionet mes fuqive të mëdha globale, përshkallëzohen. Marrëdhënia mes SHBA dhe Kinës,...

Shpiket roboti që tërheq avionë

Roboti katërkëmbësh, në gjendje të tërheqë një miniaeroplan prej tre tonësh, është italian. I dizenjuar për të ndihmuar njerëzit në situata emergjente, si tërmetet dhe...

Zhvarrimi në SHBA, Mid’hat Frashëri do të prehet në Shqipëri

Eshtrat e një prej personaliteteve më të shquara kombëtare, Mid'hat Frashëri do të prehen brenda pak muajsh në Shqipëri. Në mbledhjen e sotme të...

Ja ku dallojnë njerëzit nga kuajt kur shohin ngjyrat

Gardhet dhe pengesat nëpër garat britanike po vendosin për një ndryshim të madh pasi u zbulua se kuajt i shohin pengesat ndryshe nga njerëzit. Aktualisht,...

Dita e parë e Ramazanit, ja kush nuk mund të agjërojë…

Në vendin tonë sot ka nisur dita e parë e Muajit të Shenjtë të Ramazanit gjatë të cilit agjërojnë myslimanët. Ndonëse është obligim agjërimi, megjithatë,...

Ministri Salvini: Karabinierët që vranë shqiptarin meritojnë medalje

Shqiptari, Eduart Kozi, ishte një nga viktimat që u qëlluan nga karabinierët pas një tentative për grabitje në një dyqan cigaresh. Dy karabinierët dhe roja...

E kishit imagjinuar një derr artist? Njihuni me ‘Pigcasson’

Sado mund të duket e pabesueshme shumë shpesh kafshët rezultojnë më të ngjashme nga sa mendojmë ne me njerëzit. A e kishit imagjinuar një...

Artikujt e fundit