Monday, June 21, 2021

OKB: Mosha mesatare e shqiptarëve arrin 61 vjeç në 2100, popullsia...

Sipas një skenari normal, pa rritje të emigracionit dhe rënie të lindjeve mosha mesatare e popullsisë Shqipërisë sipas projeksioneve të OKB-së shkon në vitin...

Dikur student i Edi Rama, flet Anri Sala: Ishte një person...

Në një intervistë për gazetaren Rudina Xhunga, në ciklin “Shqiptarët e mrekullueshme”, artisti i famshëm shqiptar, Anri Sala, ka folur për marrëdhënien e tij...

Rinoceronti më i vjetër në botë ngordh në moshën 57 vjeçare

Një rinoceront, që mendohet se është më i vjetri në botë ka ngordhur në Tanzania, në moshën 57 vjeçare. Fausta, një rinoceront e zi, u...

A e dini se duhen 4 orë ecje për të djegur...

Të gjitha ushqimet e paketuara duhet që të kenë një përshkrim se sa ushtrime fizike i duhet një personi për të djegur kaloritë e...

Ky shtet ndalon përdorimin e smartphone-ve, zbuloni arsyen

Rusia miratoi ligjin për të mos lejuar përdorimin e smartphone-ve të cilat nuk janë të pajisura me software-n Rus. Ky ligj do të hyjë në...

Agim Rexhep Neziri: “Dy dikatura përballë njëra-tjetrës”

  "DY DIKATURA PËRBALLË NJËRA-TJETRËS" nga dr Agim Rexhep Neziri Reflektim mbi dy ngjarje të përjetuara në shtëpinë tonë. Dr. Agim Rexhep Neziri Mjek Okulist Isha në moshën 6-vjeçare....

Sa fitojnë influencueset e rrjeteve sociale? Shifrat do ju befasojnë

Influencueset e rrjeteve sociale ia kanë dalë që të fitojnë të ardhura të mira në vitet e fundit, thotë një raport i ri. Firma e...

Reperi serb shfaqet me flamurin shqiptar në videoklipin e tij (VIDEO)

Reperi serb, Aleksandar Milosavljeviç ka bërë diçka të rrallë në videoklipin e këngës së re. Në këngë e tij të re “Cani Sciolti” reperi shihet...

Shqiptarët “kanë dorë”, ndër vendet me normën më të lartë të...

Shqipëria renditet e gjashta ndër vendet me normën më të lartë të vjedhjeve në Europë. Sipas përllogaritjeve të Monitor dhe të dhënave të publikuara...

E humbur mes pyjeve, kjo ndërtesë shitet për 161,000 dollarë

  Një kasolle mahnitëse e shkëputur plotësisht nga civilizimi në mes të Dorset në pyjet më të thella është në treg për 161,000 dollarë. Shtëpia prej druri eko-miqësore është...

Artikujt e fundit