Sunday, July 25, 2021

Vrasja e Hasan Prishtinës në dosjet italiane: Porositësi i këtij atentati...

“Për sa i përket vrasjes së Hasan Bej Prishtinës mësojmë gjithashtu se porositësi i këtij atentati paska qenë vetë mbreti Zog e se porositësit...

Deputetja e LSI flet për fejesën: Na lidhi partia, po pres...

Kejdi Mehmetaj është një prej deputeteve më të reja të Kuvendit të Shqipërisë. Teksa në media është folur për një fejesë të mundshme të saj,...

Themeluesi i Bitcoin merr me vete “sekretin” e 190 milionë dollarëve...

Rreth 190 milion dollarë në kriptovaluta janë "mbyllur" në një vrimë të zezë në internet pasi themeluesi i monedhës virtuale vdiq papritur, duke marrë...

FOTO/ Zbulohen dy objekte të rralla të Mbretit Zog në Londër

Studiuesi Erald Kapri ka publikuar sot disa foto të objekteve të rralla të Mbretit Zog, të cilat gjenden në shtëpinë e Ankandeve në kryeqytetin ...

Mbërrin iOS 12, pajisjet Apple që marrin versionin e fundit

iOS 12, versioni më i fundit i softuerit të Apple për iPhone dhe iPad, tashmë është i disponueshëm për tu shkarkuar nga të gjithë...

Përdoruesit fiksohen keq pas Snapchat, priten ndryshime

Firma pas aplikacionit të mesazheve Snapchat u ka thënë deputetëve se mund të ndryshojë opsionin “streak” për të cilin është kritikuar shumë. “Streaks” janë përdorur...

Regjistrohet “Kukës Airport”, ja aksionerët dhe kapitali

Dy kompanitë që fituan të drejtën e koncesionit për aeroportin e Kukësit për një periudhë 35 vjeçare kanë regjistruar së fundmi shoqërinë tregtare për...

Zbulohen më shumë se 200.000 viruese të reja në oqeane

Oqeanet fshehin të gjitha llojet e sekreteve dhe të panjohura në thellësitë e tyre si rasti i 195,728 viruseve që shkencëtarët sapo kishin gjetur...

Mos e humbisni, NASA publikon një VIDEO spektakolare me pamje të...

NASA zgjedh ‘Clair de Lune’ të kompozitorit francez Claude Debussy për një video të re, spektakolare që kap pamje interesante të sipërfaqes së satelitit...

Prindërit e shitën për 26 $, sot është aktori më i...

Pak vetë e dinë historinë e jetës së Jackie Chan. Ai ka vuajtur shumë për të arritur atë që ka sot dhe kjo ka qenë...

Artikujt e fundit