Friday, September 17, 2021

Sa fitojnë influencueset e rrjeteve sociale? Shifrat do ju befasojnë

Influencueset e rrjeteve sociale ia kanë dalë që të fitojnë të ardhura të mira në vitet e fundit, thotë një raport i ri. Firma e...

Reperi serb shfaqet me flamurin shqiptar në videoklipin e tij (VIDEO)

Reperi serb, Aleksandar Milosavljeviç ka bërë diçka të rrallë në videoklipin e këngës së re. Në këngë e tij të re “Cani Sciolti” reperi shihet...

Shqiptarët “kanë dorë”, ndër vendet me normën më të lartë të...

Shqipëria renditet e gjashta ndër vendet me normën më të lartë të vjedhjeve në Europë. Sipas përllogaritjeve të Monitor dhe të dhënave të publikuara...

E humbur mes pyjeve, kjo ndërtesë shitet për 161,000 dollarë

  Një kasolle mahnitëse e shkëputur plotësisht nga civilizimi në mes të Dorset në pyjet më të thella është në treg për 161,000 dollarë. Shtëpia prej druri eko-miqësore është...

E pabesueshme! Burri me kancer fiton 200 mijë USD në lotari...

  Në ditën e fundit të kimioterapisë, këtij burri me kancer i ka trokitur fati në derë, pasi ka fituar 200 000 dollarë në lotari. Ngjarja...

Kur macet sillen keq, çfarë duan t’ju porosisin

Te gjithë ata që kanë mace në shtëpi duan të dinë më shumë për sjelljen e tyre. 1- Macja pa arsye fillon të sillet me...

Facebook shton një opsion vetëm për lajme, do t’i paguajë publikuesit

  Nga Facebook, ka një mesazh për industrinë skeptike të lajmeve: Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Rrjeti social ka prezantuar para publikut mundësinë Facebook...

Kujdes! Netflix do të mbyllë llogaritë që shpërndajnë fjalëkalimin me të...

  Kompania Netflix ka deklaruar se monitoron çdo llogari të hapur dhe çdo person i cili e ndan fjalëkalimin e tij me miqtë dhe të...

Ekspozimi ndaj dritës së kaltër të ekraneve përshpejton plakjen

Ekspozimi më i madh ndaj dritës së kaltër të emetuar nga ekranet e telefonave dhe kompjuterëve përshpejton plakjen, kanë sugjeruar studimet. Një studim i Universitetit...

Lindja e një fëmijë pa partner, trendi botëror që po përqafohet...

Sjellja në jetë e një fëmije pa babain tashmë është kthyer në trend edhe në vendin tonë. Një gjë të tillë e konfirmon edhe...

Artikujt e fundit