Friday, September 17, 2021

Një lamtumirë e dhimbshme! Berisha humb njeriun e afërt…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë me miqtë e tij në fb lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të bashkëshortes së vëllait të tij...

Dasma e rëndësishme në Prishtinë, Meta e Kryemadhi foto me Haradinajn…

Familja e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe ajo e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj janë mbledhur sonte në një tavolinë të përbashkët. Çifti presidencial...

VIDEO/ Fizikanti kosovar konteston teorinë e Ajnshtajnit

Një profesor kosovar i fizikës ka marrë guximin ta sfidojë gjeniun e shekullit XXI, përkatësisht fizikanin e ndjerë të përmasave globale Albert Einstein (Albert...

Dëshmia prekëse e të burgosurit politik: Të vdiste shoku në krahë

Arkiva Online e Viktimave të Komunizmit/ “Nga më të rëndat, sinqerisht. Nuk kishte dënim fizik, por ishte dënimi psikologjik. Kishin rekrutuar të burgosur politik...

A ndihen kafshët vërtet në faj kur kapen në gabim? Na...

Shumë pronarë të cilët kanë kafshë shtëpiake në shtëpinë e tyre shprehen se të paktën një herë e kanë kapur kafshën e tyre në...

Fitoi 1 milion dollarë në lotari me numrat që kishte parë...

Një burrë në Australi ka fituar 1 milionë dollarë në lotari pasi i shihte në ëndërr numrat fitues prej 13 vjetësh. BBC njofton sot...

Rama e bën Zahon juventin, ja si e festoi dopietën e...

I njohur tashmë publikisht si një tifoz i çmendur juventin, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë interesante për të festuar dopietën e CR7...

Depresioni tek fëmijët, pse ndodh dhe si kalohet

Zonja Li është një mike e imja në fushën psikologjike dhe diskutojmë shpesh për probleme të ndryshme psikologjike. Në një mëngjes, ajo më telefonoi...

Shembull suksesi, kompania e një shqiptari mes 12 më të mirave...

Shyqyri Bajrakurtaj mund të konsiderohet pa frikë si një tjetër shembull suksesi mes shqiptarëve që jetojnë e punojnë jashtë Shqipërisë. Ai u zhvendos drejt...

Iphone 11 me probleme, kompania Apple paralajmëron blerësit

  SHBA- Kompania prestigjioze Apple duket se nuk ka pasur një javë dhe aq të mirë. Me miliona përdorues të Iphone, janë ankuar këtë javë për Iphonin...

Artikujt e fundit