Friday, September 17, 2021

FOTO/27 vjet nga betimi i qeverisë së parë demokratike. Kabineti i...

19 prilli shënon 27-vjetorin e formimit të qeverisë së parë demokratike në Shqipëri. Në foton e siguruar nga “Tema TV” është fiksuar momenti i...

Një parashikim jo i mirë për Shqipërinë, në 20 vitet e...

Vendi ynë është një ndër territoret më të pasura me burime ujore në Evropë, por me sa duket do duhet të mos harrojmë se...

Ashpërsohet ligji, hiqet kujdestaria për dhunuesit në familje

Personave të denoncuar për dhunë në familje do t’u hiqet e drejta e kujdestarisë mbi fëmijët. Situata alarmante e dhunës në familje, ku vetëm...

“Ahmet Zogu nuk dinte të shkruante në gjuhën shqipe”, nipi i...

Një sfidë e hedhur në rrjetet sociale nga Ilir Demalia ka zbuluar një telegram në shqip, të shkruar nga Mbreti Zog I. “U bëj një...

Ceshtja “Tahiri”,Kushtetuta perplaset me rregulloren e kuvendit,votimi i hapur apo i...

E ndërsa nesër pritet votimi për arrestimin ose jo të Saimir Tahirit, mënyra e votimit ende është e paqartë. Kushtetuta përplaset me rregulloren e...

A e dini se duhen 4 orë ecje për të djegur...

Të gjitha ushqimet e paketuara duhet që të kenë një përshkrim se sa ushtrime fizike i duhet një personi për të djegur kaloritë e...

Pagat e Kryeministrave, Haradinaj dhe Rama me pagat më të larta...

Kryeministri kosovar dhe ai shqiptar marrin pagat më të larta në rajon krahasuar kjo me pagën mesatare të vendit. Ndërkohë Kryeministri me pagën më...

Prodhohet makina e parë elektronike, parametrat janë mahnitëse

  Jeni të apasionuar pas makinave të shpejta dhe ekonomike, por nuk dini se çfarë të zgjidhni? Tashmë nuk është aspak problem, pasi Lotus ka prodhuar...

Kuvendi që ndryshoi historinë e Shqipërisë

Kur flasim për një Kuvend apo Koncil Provincial të Kishës në trojet shqiptare, me të drejtë lind pyetja: Për cilin Koncil është fjala? Sepse...

Ja si ndikon ora e lindjes në jetën e gjithsecilit

Ora e lindjes është përcaktues për paraqitjen dhe karakterin tonë. Si rrjedhojë, ndikon në fatin e çdo kujt. Në astrologji është e zakonshme të ndash...

Artikujt e fundit