Friday, September 17, 2021

A doni të blini një ishull me 4 km katror?

Një ishull tropikal, me plazhe me rërë dhe gjelbërim mahnitës, i denjë për t’u quajtur “parajsa” në tokë ka dalë në shitje. E për çmimin...

Ruhuni nga “kanalet e fshehta”! Ja si i vjedh Android të...

Kur ju mohoni lejen e një aplikacioni celular për të mbledhur të dhëna personale nga telefoni juaj, ajo duhet të jetë në përputhje me...

Rutinë e përditshme, ja 8 zakonet nga të cilat nuk heq...

  Me siguri të gjithë e gjeni veten tek lista e veprimeve apo preferencave më tipike që në përgjithësi bën çdo shqiptar, i pasur apo...

Parashikimi i sinoptikaneve,reshje debore ne zonat malore

Sinoptikanët parashikojnë se sot dhe nesër do të ketë ulje temperaturash dhe reshje dëbore në disa zona të vendit. Meteoalb ka publikuar hartën me...

Zgjidhet problemi 20 vjeçar për të sëmurët mendor në burgje

Ministria e Drejtësisë dhe Drejtoria e Burgjeve duket se i ka dhënë zgjidhje problemit shumë vjeçar të të dënuarve me probleme të shëndetit me...

SHBA do të nisë dëbimin masiv të emigrantëve të paligjshëm

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të nisin sërish një operacion masiv për dëbimin e emigrantëve nga territori amerikan. Janë 2 mijë familje që...

Bota më e rrezikuar se kurrë që nga Lufta II Botërore…

Ekspertët e Kombeve të Bashkuara paralajmërojnë se bota tani është më e rrezikuar se asnjëherë nga shpërthimi i një lufte të re bërthamore. Ata...

“Tërbohet” deti në Vlorë, anulohen të gjitha lundrimet

Për shkak të erës së fortë, është anuluar lundrimi detar në Vlorë. Trageti nuk është nisur për shkak të dallgëve të forta, ndërsa moti parashikohet...

Lidhja në internet do të bëhet përmes dritës

Në të ardhmen do të mjaftojë thjesht një llambë LED për të qenë gjithnjë të lidhur në internet me kompjuterin, tabletën dhe smartfonin, ky...

Gregor Rama hap ekspozitë

Djali i kryeministrit, Gregor Rama do të hapë një ekspozitë të tijën personale në Galerinë Fab. Kuratori i ekspozitës është Vladimir Myrtezai. Ekspozita “Fidem”...

Artikujt e fundit