Sunday, July 25, 2021

Ilir Meta nderpret viziten ne SHBA

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka ndërprerë vizitën zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është nisur menjëherë drejt Shqipërisë. Lajmi njoftohet nga Zyra...

Dervishi: Koalicioni qeverises i ben mire llogarite

Analisti i njohur i çeshtjeve politike, Lutfi Dervishi, thote se koalicioni qeverises ne situaten e krijuar nga debatet për miratimin e Reformes ne Drejtesi,...

Jehona e reformes ne mediat e huaja

Disa prej mediave më të rëndësishme ndërkombëtare si NBC News, Uashington Post, The Associated Press, etj, i kanë kushtuar një vëmendje të vecantë miratimit...

140 vota per reformen ne drejtesi

U deshen 18 muaj të shoqëruara me tensione, deri në ngritjen e pikëpyetjes së madhe a do të kalojë apo jo reforma në drejtësi....

Meta: Jo reformë pa konsensus

Nis Kuvendi, Meta: Jo reformë pa konsensus Megjithëse Konferenca e Kryetarëve dështoi në gjetjen e një marrëveshjeje për të shqyrtuar në seancë plenare reformën në...

Konferenca zgjedhore e LRI ne M. Madhe

Malësia e madhe ka qënë ndalesa e radhës e konferencës zgjedhore të lëvizjes rinore për Integrim. Të rinjtë dhe të rejat e këtij rrethi...

Deputeti Çela, dreke me te rinjte e M.Madhe

Ne prag konferences se LRI-se, Malesi e Madhe, deputeti i kesaj force politike ne Qarkun e...

Partite e vogla takim ne Shkoder per ndryshimin e kodit elektoral

Partite e vogla takim ne Shkoder per ndryshimin e kodit elektoral

Artikujt e fundit