Sunday, October 17, 2021

M.Madhe, LSI prane personave me aftesi ndryshe

LSI ne Malesi te Madhe, 12 vjetorin e ditëlindjes se saj ua ka kushtuar ndihmes ndaj personave me aftesi te kufizuar. Te zgjedhurit ne...

LSI Lezhe 12 vjetori

Lsi në Lezhë ka zgjedhur që 12 vjetorin e themelimit si force politikë ta festojë me moshen e trete. Të pranishëm në alktivitetin e...

Deputeti Çela me te rinjte ne Jale

Ka startuar zyrtarisht akademia politike verore e lëvizjes rinore për Integrim në kampingun e Jalës. 1500 të rinjtë nga e gjithë Shqipëria, mes të...

Te rinjte e LRI nisen drejt Jales

Rreth 70 të rinj e të reja të lëvizjes socialiste për Integrim nga qarku i Shkodres me mbështetjen e deputetit Agron Çela, janë nisur...

Te majtet dhe te djathtet perplasen ne Lezhe

Të majte dhe të djathtë në Keshillin Bashkiak të Lezhës, kanë lëshuar akuza të ndërsjellta mbi administratën e qarkut, prefekturës dhe bashkisë. Sipas Agustin...

Nikoll Marku kryetar i PD Velipoje

Të ngjan me ditën e provimit të maturës shtetërore, por në fakt nuk ka lidhje me të. Ky është momenti përpara nisjes së proçesit...

“Te vazhdojme rrugen e nisur”

Faktori Ndërkombëtarë po vijojn takimet për reformën në drejtësi ku hapi tjetër i rëndësësishëm është miratimi i projekt ligjit për vettingun të...

Ilir Meta nderpret viziten ne SHBA

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka ndërprerë vizitën zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është nisur menjëherë drejt Shqipërisë. Lajmi njoftohet nga Zyra...

Dervishi: Koalicioni qeverises i ben mire llogarite

Analisti i njohur i çeshtjeve politike, Lutfi Dervishi, thote se koalicioni qeverises ne situaten e krijuar nga debatet për miratimin e Reformes ne Drejtesi,...

Jehona e reformes ne mediat e huaja

Disa prej mediave më të rëndësishme ndërkombëtare si NBC News, Uashington Post, The Associated Press, etj, i kanë kushtuar një vëmendje të vecantë miratimit...

Artikujt e fundit