Sunday, October 17, 2021

Percaktohen çiftet cerekfinalistet

Islanda eshte surpriza e madhe e ketij kampionati europian. Ne debutimin e tyre historik ne nje turne te tille, islandezet tronditen Angline e yjeve...

Vendosen prozhektoret ne “Loro Boriçi”

Pavaresisht temperaturave te larta, ne stadiumin “Loro Borici” po punohet me ritme te shpejta ne menyre qe ky impjant sportiv te jete gati per...

Miqesore Juban Danja- Vizion Kosova

Me qellimin forcimin e bashkepunimit me ekipet nga Kosova, skuadra e Juban Danjes qe drejtohet nga presidenti Ferdinand Jaku zhvilloi nje miqesore me ekipin...

Lorik Cana “lamtumire” ne “L.Borici” ?!

Pas asaj paraqitje fantastike ne europian ku te gjithe shqiptaret ne mbare boten u lumturuan tani vjen edhe pjesa me e hidhur. Per...

Si nisi “endrra” e E.Hysajt ?!

Ketu nisi endrra e Elseid Hysajt per tu bere sot nje nga lojtaret me te kerkuar ne tregun futbollistik. 14 Vite me pare ...

Faleminderit Shqiperi !

Skenaret e kombetareve te medha ne disa raste apo fati I keq e denoi kombetaren Shqiptare duke mos arritur te kualfikohet si nje...

Nuk ka “ndere” per Shqiperine

Pas Anglisë dhe Gjermanisë, Shqipëria “tradhëtohet” edhe nga Turqia me Republikën Çeke. Skuadra e Fatih Terim fitoi 2-0 përballë çekëve. Suksesi i parë i turqve...

Uellsi dhe Anglia kualifikohen

Uellsi dhe Anglia kane pronotuar nje vend ne 16 më të mirat ë Euro 2016. Ne ndeshjet e fundit, Grupi B nuk dhuroi surpriza...

Gocaj zyrtarisht I Vllaznise

Vllaznia ka bere reagimin e pare ne merkato duke nenshkruar me shkodranin Olsi Gocaj. Pas shume negociatave, klubi dhe lojtari ne fjale kane gjetur...

Shqiperia, fitorja historine me Rumanine

Kualifikohemi apo jo në këtë rrugëtim Europian kjo do të varet nga rezultatet e ndeshjeve të mbetura, por Shqipëria e ka shkruar historinë e...

Artikujt e fundit