Sunday, July 25, 2021

Shqiperia, fitorja historine me Rumanine

Kualifikohemi apo jo në këtë rrugëtim Europian kjo do të varet nga rezultatet e ndeshjeve të mbetura, por Shqipëria e ka shkruar historinë e...

Nje mjeshter italian teston xhudistet

Akademia “Albania Judo Kodokan” qe drejtohet nga mjeshtri Anton Shkoza vijon te jete ne vemendjen e xhudisteve me te medhenj te botes. Kampione bote...

Ja si mund te kualifikohet kombetarja ?!

Kombëtarja shqiptare e futbollit perballet sot ne oren 21:00 me Rumanine ne nje ndeshje mjaft te veshtire qe percakton fatin perfundimtar te europianit. Kuqezinjte...

Belgjika “shperthen” me 3 gola

Belgjika ka shperthyer ne ndeshjen e dyte te europianit duke mundur 3-0 Irlanden. Ata erdhen ne kete ndeshje me mjaft probleme dhe presion, gje...

Italia me “laps ne dore”

Italia ka mposhtur 1-0 Suedinë duke siguruar kualifikimin per ne raundin tjeter por duke thyer edhe nje mallkim disa vjecar ku nuk fitonin ndeshjen...

Gjermani-Poloni, paqe pa gola në Paris

Nuk ka fitues në një nga ndeshjet më të nxehta të Europianit. Gjermania dhe Polonia ndajnë nga një pikë në barazimin pa gola pas...

Etapa e dyte e rrethit çiklistik

Etapa e dyte e rrethit çiklistik nis me nje minute heshtje per ish çiklistin Aleksander Lazri i cili dje humbi jeten ne aksident.Itenerari do...

Artikujt e fundit