Turneu i boksit i Ballkanit 2017 per femra. Garon edhe nje Shkodrane

0
1089

Sot ne Sofie (Bullgari) starton Turneu i Ballkanit 2017 per femra. Turneu eshte per femrat e moshes 18 vjece dhe te rritura.
Ne kete Turne marrin pjese 21 shtete me 140 boksiere. Per here te pare ne nje turne per femra merr pjese edhe ekipi Kombetar Shqipetar. Ekipi yne perfaqesohet ne kategorine +81 kg me boksieren Shkodrane Elsidita Selaj.
Pas shortit Elsidita Selaj do boksoj perballe boksieres nga India. Ndeshja zhvillohet me date 20 tetor. Trajner i ekipit tone Kombetar per femra eshte Jetmir Kuci.
I urojme suksese boksieres sone dhe shpresojme ne fitore

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here