Sunday, October 17, 2021

Voton Albin Kurti: Qytetarët të shfrytëzojnë këtë moment demokracie, unë dhe...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është drejtuar ditën e sotme kutive të votimit, ku ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar...

Kosova sot voton, Osmani: Të dëshmojmë shpirtin demokratik nëpërmjet pjesëmarrjes sa...

Qytetarët  në Kosovë i drejtohen ditën e sotme kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e ardhshëm të komunave dhe për përfaqësuesit e tyre...

Topalli: Basha, dështaku më i madh politik në 30 vite. PD...

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, kurrë nuk ka qenë dakort që Lulzim Basha të merrte drejtimin e PD-së, pasi sot ajo e quan si dështakun më...

“Po t’ju them që lidhen dhe me ujin 24 orë?”, Rama...

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se Shqipëria do i ketë satelitët e saj dhe madje shpejt në shërbim të forcimit të kontrollit të territorit. Një...

Basha me amerikanët: Ndava shqetësimin për korrupsion, masakrën zgjedhore e lidhjet...

Kryetari demokrat, Lulzim Basha ka publikuar ditën e sotme fotot nga takimi me delegacionin e senatin amerikan dhe ambasadoren Yuri Kim. Ai shkruan se u...

Sulmohet ambasada shqiptare në Beograd

  Ditën e djeshme është shënuar një incident pranë ambasadës shqiptare në Beograd. Një kalimtar ka hedhur një shashkë në oborrin e ambasadës, fatmirësisht aty...

“Korrupsionin dhe papërgjegjshmërinë s’duhet ta paguajnë qytetarët”, Basha: Nesër kallëzim në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar se ditën e nesërme do të depozitohet në SPAK një kallëzim për energjinë elektrike, sektor për...

“200 mln euro për OSHEE”, Rama sqaron Bashën: S’janë borxh, por...

Kryeministri Edi Rama ka mohuar akuzat e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha për faktin se Shqipëria ka marrë 200 milionë euro borxh për të...

Rama paralajmëron monitorimin e territorit me satelitë: Vitin tjetër, ‘Albania 1’...

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës në Kuvend foli për krizën energjetike. Ai tha se Shqipëria blen energji elektrike në pikun e thatësirës, ndërsa shtoi se...

Unaza e Alpeve, Bushati: Deputeti Beci premton atë që u bë...

Deputeti i Partisë Demokratike, Helidon Bushati, shkruan në ‘Facebook’ se ‘deputeti i PS, Beci, iu premtoi shkodranëve atë që u bë nga demokratët në...

Artikujt e fundit