Deputeti i PD, Alibeaj: Rama në panik nga 27 janari, Gramoz Ruçi fosile…

0
2361

Enkelejd Alibeaj, deputet i PD-së, tha gjatë seancës së sotme parlamentare se qeveria është në panik nga protesta e 27 janarit. Alibeaj tha se shqiptarët kanë shumë arsye për të protestuar, ndërsa Edi Rama e ka provokuar edhe njëherë plagën e vjetër të tyre.

“Kjo palo qeveri nuk merret me papunësinë, largon investimet e huaja, valon kërbaçin ndaj biznesit të vogël dhe të mesëm, ndërsa oligarkët e lidhur me qeverinë gostiten me korrupsion. Shqipëtarët vdesin në dyert e spitaleve, ndërsa oligarkët e lidhur me konçensionet majmen.

300 mijë shqiptarë sot nuk kanë bukë të hanë, naftëtarët trajtohen si zombiet e vetmuar, policia është në kërkim, si asnjëherë më parë, si një bandë kriminale, ish të përndjekurit sot nëpërkëmben,ndërsa në krye të Kuvendit kemi një fosile politike të regjimit të djeshëm”, tha Alibeaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here