Tuesday, June 25, 2024
Home Kronika Plagoset rëndë shqiptari ndërsa po grabiste një banesë

Plagoset rëndë shqiptari ndërsa po grabiste një banesë

0
1124

Një 26 vjeçar shqiptar është plagosur rëndë me armë zjarri ndërsa po tentonte të grabiste një banesë në provincën e Pavias.

Ngjarja ka ndodhur pas orës 22:00 të mbrëmjes së shkuar në komunën Casteggio të Pavias.

Ka qenë pronari i banesës, 56 vjeçari A.B i cili pasi ka dëgjuar zhurmë ka shtënë me armë zjarri kundër grabitësve që po hynin në banesën e tij.

26 vjeçari shqiptar ka marrë plagë në gjoks e është operuar gjatë natës në spitalin San Matteo të Pavias.

Gjendja e tij shëndetësore është në prognozë të rezervuar.

Sipas pronarit të banesës, 26 vjeçari shqiptar ka qënë i shoqëruar nga një bashkëpunëtor i cili pas të shtënave është larguar pa lënë gjurmë.

Prokuroria e Pavias ka nisur një proces hetimor ndaj ngjarjes.

Në personat e hetuar janë si grabitësi shqiptar ashtu dhe pronari i banesës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here