Vrau dy shtetas në Dajç, Prokuroria e Shkodrës kërkon burg përjetë për Miklovan Parubin…

0
606

Prokuroria e Shkodres kerkon burg perjete per Miklovan Parubin, autorin e vrasjes se dy shtetasve dhe plagosjen e 4 te tjereve ne Dajc te Shkodres tetorin e vitit 2017. Ndersa per bashkepunetorin e tij Marçel Shpijatin 20 vjet burg.

Prokuroria ne paraqitjen e provave deklaroj se pervec pamjeve filmike ka marre deshmine e 7 personave te tjere te pranishem ne vendngjarje mes te cileve edhe 4 te plagosurit. Gjithashtu Shpijati ka pranuar te bashkepunoje dhe per kete arsye u kerkua vetem 20 vjet burg nga 40 ne total.

Gjithashtu ne banesen e autorit Parubi policia kishte gjetur diten e ngjarjes 1.3 kg kanabis. Nga ana tjeter ishte kryer edhe nje ekspertize psiqike.

Diten e ngjarjes u vrane Ajet Saiti dhe Gacalin Kopshti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here