Dy operacione antidroge në Athinë, 3 shqiptarë të arrestuar, mes tyre burrë e grua

0
816

 

Policia greke ka zhvilluar sot dy operacione, ku ka sekuestruar sërish drogë. Kështu, në operacionin e parë në Athinë, në një banesë u sekuestruan 18 kg 404 gram marijuanë, ndërsa në pranga ra një 30-vjeçar shqiptar.

Ndërkohë, në operacionin e dytë, gjatë kontrollit të ushtruar në një banesë në lagjen “Keratsini” u gjetën dhe sekuestruan 3 kg 112 gram marijuane, 570 gram përzierës, 1 peshore, 50 euro, 1 automjet si dhe 3 celularë.

Sakaq, në pranga ra një çift shqiptarësh, burri 38 vjeç dhe gruaja 26 vjeç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here