Wednesday, February 21, 2024
Home Politikë Presidenti Meta në Austri, takim ‘kokë më kokë’ me homologun Bellen

Presidenti Meta në Austri, takim ‘kokë më kokë’ me homologun Bellen

0
585

Presidenti Ilir Meta është nisur sot për një vizitë shtetërore në Austri, me ftesë të homologut të tij Alexander Van der Bellen.

Kreu i shtetit do të pritet gjatë kësaj vizite me ceremoni zyrtare nga Presidenti austriak, me të cilin do të ketë bisedime kokë më kokë si dhe në krye të delegacioneve respektive dypalëshe.

Gjithashtu Presidenti Meta do zhvillojë takime me autoritetet e larta të Austrisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here