Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

0
284

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05°C në 15°C, në zonat e ulëta nga 12°C në 24°C dhe në zonat bregdetare nga 15°C në 25°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 06°C në 14°C dhe në zonat e ulëta nga 09°C në 17°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here