Wednesday, April 17, 2024
HomeAktualitetDyndje femijesh ne pediatrine e Lezhes

Dyndje femijesh ne pediatrine e Lezhes

-

Temperaturat përvëluese me të cilat po përballet vendi ynë këto ditë kanë bërë që numri i vizitave në pediatrinë e spitalit rajonal të Lezhës të dyfishohen. Kjo shifër është shqetësuese për bluzat e bardha, pasi pjesa më e madhe e fëmijëve paraqiten me temperaturë dhe dehidratim.

Ai ju bën thirrje prinderve që të shmangin ekspozimin e femijeve në diell, veçanerishtë në oret e pikut dhe te rritet konsumi i lengjeve.

Javet e ardhshme parashikohet qe numri i femijëve që paraqiten në pediatri të rritet, ndikuar edhe nga kushtet atmosferike prandaj prindërit këshillohet të kenë kujdes dhe të mos neglizhojnë asnjë simptomë tek fëmijët.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts