Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetLejet e ndërtimit në Shkodër

Lejet e ndërtimit në Shkodër

-

Të gjitha zonat të cilat kanë një studim urbanistik apo parcela ku do ndërtohet ka statusin e truallit mund të aplikojnë për lejet e ndërtimit. Ndësa në zonat tjera pritet miratimi I planit të përgjitshëm vendor, shprehet kështu Drejtori I Drejtorisë së Zhvillit të Territorit në Bashkinë e Shkodrës Kreshnik Kopliku gjatë një interviste për TV1-Channel…

Kopliku sqaron se cështja e lejeve të ndërtimit dhe gjitha informacionet mund të merren në faqen zyrtare të bashkisë dhe në sportelet pranë zyrës me një ndalesë…

Miratimi I planit të përgjitshëm vendor pritet që brenda muajit shtator të kaloj për miratim në Këshillin Bashkiak.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts