Wednesday, February 21, 2024
HomeSportShkodranet te kenaqur me “Loro Boricin”

Shkodranet te kenaqur me “Loro Boricin”

-

Shkodra do te kthehet ne qytetin e festes dhe atmosferes kuqezi gjate gjithe dites se hene pasi ne mbremje kombetarja shqiptare do te perballet me Maqedonine. Tifozet e pare nga te gjitha trevat shqiptare kane mberritur ne qytet sebashku edhe me dy ekipet. Nje pjese e mire kane arritur te sigurojne bileta per te qene te pranishem ne “Loro Borici” ndersa te tjeret kane vendosur qe ta mbeshtesin kombetaren nga shtepia ose nga sheshet e Shkodres

Mbremjen e se Henes ne “Loro Borici” do te jene te pranishem rreth 16mije tifoze si asnjehere tjeter, totalisht ne mbeshtetje te kombetares shqiptare. Fillimisht u mendua se do te jene te pranishem rreth 500 tifoze maqedonas por me pas federata e tyre u terhoq. E sigurte eshte se Shkodra keto dy dite do te perjetoje dite festive ndersa me pas do te pergatitet per te pritur kombetaren e Spanjes ne muajin Tetor dhe perfaqesuesen e Kosoves e cila do te zhvilloje ndeshjet e saj ne kete stadium.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts