Thursday, May 23, 2024
HomeKulturëNje rreze shprese për Muzeumin Historik

Nje rreze shprese për Muzeumin Historik

-

Me një fond prej 400 mije leke, Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Shkodër, do te ndërhyjë për disa meremetime emergjente ne godinën e Muzeumit Historik. Punimet do te përfundojnë brenda muajit dhjetor:

Drejtori i muzeut, Fatmir Juka e cilësoi lajm te mire ketë ndërhyrje, dhe shpresoi qe te vazhdohet edhe me investime te tjera, pasi kjo godine kërkon ndërhyrje qe ne themele:
Arkitektura tradicionale e kësaj godine dhe arkiva shume te rëndësishme dhe e shumëllojshme qe ruan si muze për historinë dhe kulturën tone, e kane bere ketë nder objektet me te preferuara ne rajonin e Shkodrës për tu vizituar nga turistet e huaj. Është ky një tjetër faktor qe e bën te domosdoshëm një investim te plote për ketë godine dhe kushte

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts