Friday, September 30, 2022
HomeAktualitetLufta kunder konkurences se pandershme

Lufta kunder konkurences se pandershme

-

100 milione leke te ardhura me shume se planifikimi janë siguruar nga Drejtoria Rajonale e Tatimeve Shkoder, gjate vitit te kaluar. Sipas te dhenave zyrtare, ne krahasim me vitin 2015 rritja eshte ne masen 114 perqind. Gjithesejte ne Qarkun e Shkodres jane arketuar 4 miliard e 700 milione leke. Drejtori Rajonal i Tatimeve, Hysen Hysaj i quan sukses keto arritje dhe, sipas tij, janë siguruar duke  u perqendruar tek masat kunder evazionin fiskal dhe konkurences se pandershme:

Hysaj thekson se eshte permiersuar ne menyre rrenjesore edhe menyra e kontrollit te subjekteve:

Ndersa për rastet kur kontrollet do te behen pa paralajmërim, Hysaj sqaron:

Tatim-fitimi dhe TVSH-ja janë dy sektoret me te rendesishem, nga aktiviteti i te cileve përcaktohet shuma e sigurimit te ardhurave financiare.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts