Drejtori i KF Vllaznia, Djarmati në Tv1 Channel: Nuk jemi më surpriza e këtij kampionati…

0
233

Drejtori sportiv I KF Vllaznia, Matko Djarmati ishte I ftuar ne studion e emisionit “Sport Show” ne Tv1 Channel per te folur per situaten e ekipit te Vllaznise.

Djarmati: Kemi bere nje takim me te gjithe skuadren dhe stafin . Mbas stervitjes kemi bere nje drek sepse e ndjenim te benim dicka ndryshe . Kishim nje takim dhe me lojtaret kryesor dhe besoj qe kemi bere nje takim me kualitet per te gjithe situaten dhe si do shkoje me mire pas ketyre dy humbjeve .

Nuk I kishim parashikuar keto dy humbje ne asnje program qe kemi bere para fillimit te sezonit ,por te mos harrojme qe eshte sport dhe futbolli nuk ka parashikime para ndeshjes .Te gjithe jemi dakort qe kemi bere nje merkato me cilesore se sa merkatoja e vjetshme por te mos harrojme se nuk jemi me surpriza e kampionatit . Kete vit Vllaznia eshte me shume ide te qarta se si do shkoj ne kampionat, objektivi minimal eshte kupat e Europes , objektivi maksimal eshte fitimi I titullit ose fitimi kupes . Cdo kundershtar e merr me shume seriozitet ekipin tone .

Qe te jesh pretendent pa tjeter qe nuk duhet te humbasesh por kemi 7 -8 ekipe shume te forte dhe gara eshte shume e forte . Une nuk komentoj kurre nje ekip kundershtar gjithmone shikoj vetem ekipin tim . Eshte e veshtire , nuk eshte leht si vjet por une jam optimist dhe mendoj se kemi ndertuar nje ekip shume cilesor dhe ne fund te kampionatit besoj do jemi atje ku kemi planifikuar . Kemi ardhur ne konkluzion qe kemi luhatje nga nje ndeshje ne tjetren , ku ne nje ndeshje te shenosh 11 gola dhe me pas ne 5 ndeshje te tjera te shenosh vetem 2 gola

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here