Saturday, December 4, 2021
HomesocialeTë rinjtë që kanë shkëlqyer me një pjesë shumë të bukur të...

Të rinjtë që kanë shkëlqyer me një pjesë shumë të bukur të mbajtur në teatrin’’Migjeni’’

-

Sot te ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Jursi Temali, Andrita Lopci dhe Marina Pjetri . Keto te rinj kane shkelqyer me nje pjese shume te bukur te mbajtur ne teatrin’’Migjeni’’. Sollen nje performance te mrekullueshme dhe te kompletuar pemes talentit qe ato kane sepse nuk eshte hera e pare qe ngjiten ne skene dhe interpretojne ne teatrit ‘’Migjeni’’

Jursi Temali: Projekti ka filluar para nje muaji e gjysem, ku profesoresh Suela Durraj na e prezantoj si nje tekst pak kompleks, pak i pakuptueshem sic vazhdon te jete historia nese nuk e shikon me nje sy pak me te thelle ose me nje sy pak me kritik .

Historia flet per nje vajze qe shkon ne Konsollat te marri vizen qe te largohej nga vendi . Ne fakt ne fillim te historise e ema ishte afer saje, vajza do qe te largohet me te emen dhe ne fakt e gjithe historia eshte shume komplekse . Ne vitet qe eshte shkruar kjo histori gjate luftes se dyte boterore ka nje kontekst shume realist edhe per kohen qe jemi sot . Historia flet per dashurin mes nje vajze dhe nenes se saje .

Puna na shkoi shume mire, por aje qe duhej te rregullonim ishte te ishim me te ngadalt sepse e morem shume me entuziazem . Menyra per te gjetur rritmin e duhur ishte me e veshtir per mua por ne fund me than e ke bere me mire se sa ne prova . Me gezoi sepse ishte shume mire

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts