Wednesday, January 19, 2022
HomeSportI ftuar në emisionin ''Sport Show'' në Tv1 Channel Arsid Kruja

I ftuar në emisionin ”Sport Show” në Tv1 Channel Arsid Kruja

-

Vllaznia duket se po ecen me hapa shume te mire .Aktualisht eshte ne kuoten e 23 pikeve dhe duket se djemt tashme jane vene fuqishem ne gare. Emocionet e verteta perjetohen me shume ne fushen e lojes . Per te na treguar me shume mbi keto emocione ,futbollisti i Vllaznis Arsid Kruja

Kruja: Nuk eshte e lehte te nderrosh pozicion ne cdo jave por une jam i gatshem te jeme ne gadishmeri te ekipit . Aty ku ekipi ka nevoje duke dhene maksimumin tim ne cdo pozicjon te lojes. Eshte nje previlegj mjaft i madh te mbash shiritin e kapitenit .Nuk eshte se edhe ne ndeshjet e tjera, pa shirit nuk kam dhene maksimumin por ne kete ndeshje ishte nje motiv me shume per te dhene me te miren per ekipin.

Gurishta dhe Krymi me dhane keshillat e veta dhe une besoj se e kam justifikuar sepse arritem fitoren . U vu re komonikimi me tifozet dhe ishte vetem fjale qetesuse qe te mos denohet ekipi, mos te hillen sende ne fushe sepse ne do te denohemi .Per ne eshte nje mungese e madhe te luash ne Shkoder pa tifoza.

Gjithsesi ishin te acaruar shume dhe nuk e permbajten veten duke pare edhe provokimet e lojtareve qe nuk jane aspak profesionale .E rendesishme eshte te ecim para dhe te cojme Vllaznin aty ku e meriton .

 Vitin e kaluar fituam kupen ,pse te mos kemi pretendime te larta edhe per ketet vit? Objektivi minimal eshte Europa por pse te mos fitojme edhe Kampionatin . Besoj se ky eshte viti i duhur qe ne te fitojme Kampionatin, ekipi eshte i mire dhe cilsite jane. Vllaznia nuk ka nje formacion por ka dy . Kjo eshte mjaftuesshem per ti sjelle titullin Shkodres.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,124FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts