Wednesday, May 29, 2024
HomeAktualitetPresidenti Meta dekreton me gradën “Gjeneral Brigade” kolonelin Bilbil Bitri. Ylli Pulaj...

Presidenti Meta dekreton me gradën “Gjeneral Brigade” kolonelin Bilbil Bitri. Ylli Pulaj emërohet komandant i Forcës Ajrore

-

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kolonel Bilbil Qazim Bitrin, me detyrë “drejtor” i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, me gradën “Gjeneral Brigade”.

Kreu i shtetit ka dekretuar gjitashtu edhe Gjeneralin e Brigadës Ylli Nikoll Pulaj, me detyrë “Zëvendëskomandant i Forcës Ajrore”, të emërohet “Komandant i Forcës Ajrore”.

Dekretet janë firmosur nga Presidenti Meta në datën 5 janar 2022 dhe hyjnë në fuqi menjëherë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts