Monday, August 15, 2022
HomeAktualitetRritje e lehtë e temperaturave, ja parashikimi i motit për sot

Rritje e lehtë e temperaturave, ja parashikimi i motit për sot

-

Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë edhe gjatë ditës së martë duke kushtëzuar mot të kthjellët në ultësirën perëndimore ndërsa me kthjellime dhe vranësira të shpeshta paraqitet moti në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, orët vijuese mbeten në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të ndjeshme në mëngjes dhe mesditë duke  luhatur vlerat ditore nga -4°c deri në 14°c.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts