Friday, September 30, 2022
HomeAktualitetReshje të dendura shiu dhe stuhi ere, ja parashikimi i motit për...

Reshje të dendura shiu dhe stuhi ere, ja parashikimi i motit për sot

-

Vijon territori ynë, me shira dhe stuhi të forta ere në të gjithë territorin ku sërish problematike mbetet situata në veri dhe veriperëndim të Shqipërisë.

Po ashtu, pasditja dhe në vijim dominohen nga reshje të dendura shiu dhe stuhi ere.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten kostante gjatë mëngjesit por mesdita sjell sërish rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë max mbi 65  nga drejtimi jugor-Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 6 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts