Wednesday, May 25, 2022
HomesocialeE ftuar në emisionin ''Start'' në Tv1 Channel, Neri Curri

E ftuar në emisionin ”Start” në Tv1 Channel, Neri Curri

-

Ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel nje grup femijesh shume te talentuar, sjellin nje ekspozite vetjake. Ekspozita per here te pare prezantohet te premten qe vjen. Femijet sjellin pikturat e tyre te bukura ne kete ekspozite dhe nje pjese i prezantojne ne emisionin ‘’Strat’’. Me mbeshtetjen e profesoreshes se tyre Neri Curri, femijet do te sjellin nje ekspozite mjaft te veçante.

Curri: Deshira e ekspozites erdhi nga vete vajzat. Ne nentor te vitit qe kaloi ne kishim nje ekspozite te njeres nga vajzat, keshtu femijeve te tjere ju lindi deshira per nje ekspozite. Une mendova qe kete here ekspozita te jete e perbashket. E veçanta e kesaj ekspozite eshte shpalosja e kauza te ndryshme. Me ane te pikturave secili nga femijet do te jap mesazhe te caktuara te cilat jane shume aktuale.

Eshte pak e veshire te punosh me femije te vegjel, secili prej tyre ka deshirat e tij dhe ndonjehere nuk dine se si ti tegojne. Une e kam pasion shume te madh dhe kete gje e bej me shume deshire. Vajzat nuk kane shume kohe qe punojne me mua prandaj kete ekspozit mund ta konsideroj si arritje .

Ne ekspozite marrin pjese 6 vajza me nga 5 punime secila. Te gjitha do te sjellin punime me temakika te ndryshme . Temat jane zgjedhur shume reale, tema te cilat i hasim dhe i perjetojme cdo dite te gjithe ne.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,333FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts