Wednesday, February 1, 2023
HomeAktualitetUlen lehtë temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Ulen lehtë temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

-

Sot në vendin tonë do të mbizotërojnë  kthjellimet dhe vranësirat e dendura gjatë gjithë ditës, ku herë pas here pritet zhvillim i tyre duke sjellë rrebeshe afat shkurtra shiu në pjesën më të madhe të territorit, më të fokusuara në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, gjatë orëve të vona të mbrëmjes do të ketë përmirësim gradual të kushteve atmosferike duke sjellë ndërprerje të shirave si edhe ri-kthim të motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por rënie e lehtë pritet  në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet  dallgëzim 2 – 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts