Friday, September 30, 2022
HomeAktualitetMoti për këtë të dielë, temperatura deri në 37 gradë celsius

Moti për këtë të dielë, temperatura deri në 37 gradë celsius

-

Kjo ditë e dielë do të jetë në dominimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe shumë të nxehta, të cilat do të sjellin temperatura shumë të larta.

Pjesa më e madhe e territori do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët, por parashikohet që pasditja të sjellë kalime të pakta dhe të përkohshme vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13 deri në 37 gardë.

Era do të fryjë e lehtë, mesatare në det me shpejtësi 40km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts