Saturday, April 20, 2024
HomeAktualitetPelegrinazhi në kishën e Laçit, mijëra besimtarë mblidhen në vendin e shenjtë

Pelegrinazhi në kishën e Laçit, mijëra besimtarë mblidhen në vendin e shenjtë

-

Mijëra pelegrinë kanë arritu të dielën, 12 qershor në Laç, për të kaluar natën në Kishën Shna Ndout, pasi 12 dhe 13 qershori shënojnë përfundimin e pelegrinazhit 13 javor në Kishën e Shna Ndout në Laç.

Fluksi i automjeteve kanë bllokuar disa rrugë të qytetit. Pritet që në orët në vijim të shtohen akoma më shume besimtarë, që do të ngjiten ne vendin e shenjte në përfundim te 13 ditëve të marta, e cila përkon me 13 qershorin, ditë e cila njihet si dita Shna Ndout të Padovës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts