Wednesday, April 17, 2024
HomeArsimPërurimi i Abetares së përbashkët Kosovë-Shqipëri, Kurti: U qoftë e mbarë rruga...

Përurimi i Abetares së përbashkët Kosovë-Shqipëri, Kurti: U qoftë e mbarë rruga e diturisë!

-

Është zhvilluar sot Përurimi i Abetarës së përbashkët Kosovë-Shqipëri.

Gjatë fjalës së tij Kryeministri i Kosovës Albin Kurti , u shpreh falënderues për arritjen e kësaj marrëveshje.

‘Qeveria jonë po punon në mbështetje të shqiptarëve kudo që janë dhe këtë po e bëjmë në bashkërendim me qeverinë shqiptare”, tha Kurti.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts