Saturday, March 2, 2024
HomeAktualitetPërdoruesit në të gjithë botën nuk mund të dërgojnë, as të marrin...

Përdoruesit në të gjithë botën nuk mund të dërgojnë, as të marrin mesazhe

-

WhatsApp duket se po përballet me një defekt pasi përdoruesit nga e gjithë bota po raportojnë probleme me dërgimin dhe marrjen e teksteve në aplikacion.

Downdetector, një faqe interneti që gjurmon ndërprerjet në internet në të gjithë globin, ka treguar një rritje numrit e përdoruesve që raportojnë ndërprerjen e WhatsApp.

Teksa aplikacioni ka pak minuta që ka rënë, 6000 persona kanë raportuar në internet se mesazhet e tyre nuk po dërgohen.

Ky nuk është rasti i parë i rënies së aplikacionit më të përdorur për dërgimin e mesazheve, ndërsa ende nuk ka një reagim zyrtar nga kompania Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts