Saturday, June 3, 2023
HomeAktualitetNis sot aplikimi për subvencionimin për panele diellore. Rama: Do t’u japim...

Nis sot aplikimi për subvencionimin për panele diellore. Rama: Do t’u japim 70% të kostos

-

Kryeministri Edi Rama, ka bërë me dije përmes një postimi në facebook, se duke filluar nga data 1 nëntor do të nisë aplikimi për vendosjen e paneleve për ngrohjen e ujit për konsumatorin.

Qeveria Shqiptare do të vazhdojë të mbrojë konsumatorët familjarë dhe biznesin e vogël në këtë situatë krize energjitike të shkaktuar nga agresioni rus mbi Ukrainën, kundër bashkësisë euroatlantike💡⚡
Thirrja e parë për 70% subvencionim nga Agjencia për Efiçencën e Energjisë për panelet me ngrohje diellore për familjarët”, shkruan Rama në Facebook.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts