Thursday, March 23, 2023
HomeAktualitetSpiropali-opozitës: Nuk prita seancën për të bërë politikë! Padrejtësia duhet të adresohet

Spiropali-opozitës: Nuk prita seancën për të bërë politikë! Padrejtësia duhet të adresohet

-

Në fjalën e saj në Kuvend, Elisa Spiropali ka reaguar lidhur me rastin e burgimit të nënës lehonë në Shkodër.

Gjithashtu, Spiropali theksoi se që në fillim të njohjes së këtij rasti ka bërë thirrje që nëna të lirohej menjëherë nga burgu.

Por nuk kanë munguar kritikat nga ana e opozitës, pasi ka qenë deputeti Edmon Spaho ndërsa ka ndërhyrë nga vendi duke thënë se kjo ka ndodhur për shkak të mosfunksionimit të drejtësisë së re.

“Unë ju them në Kuvend, se nuk prita ditën e Kuvendit për të bërë politikë po reagova dje për çështje që Diana duhet liruar dhe se gjykatësi që ka marrë kërkesë duhet ta lirohet sot. Dhe unë se kuptoj se cili prokuror apo prokurori kërkon ndërrimin gjobës me burgim për një  nënë lehohë.

Spaho: Drejtësia e re…

Spiropali: Duhet të përshpejtohen procedurat që ajo grua të dalë nga burgu dhe të shkojë pranë fëmijën e saj, Nuk e kemi lënë për në seancë. Kjo padrejtësi duhet të adresohet.

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts