Sunday, February 25, 2024
HomeUncategorizedRama: Pagat e policëve do të rriten sërish në 2024

Rama: Pagat e policëve do të rriten sërish në 2024

-

Kryeminitri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se gjatë vitit 2024 pagat e punonjësve të policisë së shtetit dhe Gardës së Republikës do të rriten në 21-35%.

“Në 2023, pagat e 12,120 Punonjësve të Gardës së Republikës dhe Policisë së Shtetit u rritën me 7%, rritje që pritet të vijojë në 21-35% në 2024.

Respekt për djemtë dhe vajzat tona që zgjodhën dhe do vazhdojnë të bëjnë këtë detyrë fisnike që nuk është aspak e lehtë”, shkruan kryeministri.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts