Wednesday, February 21, 2024
HomeUncategorizedAsociacioni, çelësi i rregullimit të raporteve me SHBA. Analistët: Duhet vullnet nga...

Asociacioni, çelësi i rregullimit të raporteve me SHBA. Analistët: Duhet vullnet nga qeveria Kurti

-

Ascociacioni është çelësi i rikuperimit të raporteve mes Kosovës dhe SHBA. Analistët në Kosovë, thonë se krijimi i Bashkësisë së Komunave me shunicë serbe është një detyrim për shtetin kosovar. Rregullimi i raporteve, bëhet me Kurtin në qeveri. SHBA ka kërkuar nga Kosova çtensionimin e situatës në veri, largimin e policisë nga 4 komunat veriore dhe krijimin e Asociacionit, për të cilin është rënë dakord në Bruksel me marrëveshjet e vitit 2013 dhe 2015.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts