Wednesday, February 21, 2024
HomeAktualitetTullumbacja me oksid azoti që po rrezikon të rinjtë, Balla jep lajmin:...

Tullumbacja me oksid azoti që po rrezikon të rinjtë, Balla jep lajmin: Policia ka ndaluar disa persona

-

Policia e Shtetit ka ndaluar disa persona të përfshirë në futjen e paligjshme të një substance të rrezikshme, si tullumbacja me oksid azoti në Shqipëri.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Brendshëm, Taulant Balla. Ministri theksoi se disa persona janë ndaluar nga policia.

Reagim i Balles:
🇦🇱 Siç e thashë dje në Kuvendin e Shqipërisë, përveç kanabisit dhe lëndëve narkotike të tjera, tullumbacja me oksid azoti është substanca e re që po kthehet në trend për të rinjtë në Shqipëri. Sot Policia e Shtetit ka ndaluar persona të përfshirë në futjen e paligjshme të kesaj substance në Shqipëri (jo për qëllime mjekësore). Do të bashkëpunojmë me Prokurorinë për konsultimin e mjekëve ekspertë të fushës për klasifikimin e rrisqeve që sjell kjo lëndë tek shëndeti i të rinjve.

#paketaesigurisënëshkolla😍🇦🇱

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts