Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikëPuke – Fushe Arrëz, proçes i rregullt votimi

Puke – Fushe Arrëz, proçes i rregullt votimi

-

Anëtarësia e LSI-se Puke, ka votuar ne një qendër votimi. Jorgjie Dodani, Kryetare e Komisionit te Votimit, thotë se proçesi ka filluar dhe vazhduar rregullisht, mbi bazën e standardeve te përcaktuara nga Komisioni Qendror Zgjedhor te LSI-se. Një gjë te tille e konfirmon edhe vëzhguesi i këtij komisioni, Bledar Kola.

Ndërsa kryetarja e LSI Puke, Saimira Laçi e ka një merak, sot ne ketë dite:

Një proçes normal votimi është zhvilluar edhe nga anëtarësia e LSI-së ne Bashkinë Fushe Arrëz.

Votimet janë zhvilluar për Kryetarin LSI-se, sipas parimit një anëtar enje votë, ku janë tri kandidatura, si dhe për delegatet e Konventës Kombëtare te kësaj partie.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts