Monday, September 25, 2023
HomeKronikaSekuestrohen armë zjarri, lëndë eksplozive,cannabis.

Sekuestrohen armë zjarri, lëndë eksplozive,cannabis.

-

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Nicaj” dhe ka arrestuar një person të rrezikshëm në shtëpinë e së cilit ka gjetur një arsenal armësh e municionesh si dhe lëndë narkotike.

 

Në pranga ra “i forti” Vat Lami, 41 vjeç, banues në fshatin Nicaj, Njësia Administrative Shosh në Shkodër.

Sekuestrohen armë zjarri, lëndë eksplozive, kapsolla detonatore e municione luftarake.

Sekuestrohet edhe një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa.

Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Në bazë të informacioneve policore të marra në rrugë operative nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjëshme, se një shtetas në fshatin Nicaj dispononte armë zjarri, lëndë eksplozive, municione luftararake, dhe drogë, kanë organizuar punën dhe në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër kanë zhvilluar operacionin e koduar “Nicaj”.

ab067d5d-4b64-4aba-8747-469e4c273869

 

Si rezultat i operacionit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Vat Lami, 41 vjeç, banues në fshatin Nicaj, Njësia Administrative Shosh, Shkodër, pasi:

Gjatë kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të policisë në banesën e këtij shtetasi janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

5 kilogramë e 258 gramë lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva e futur në një thes,

600 gramë lëndë e dyshuar eksplozive.

3 fitila zjarrpërcjellës.

3 kapsolla detonatore.

1 granatë dore me gjithë ndezës.

1 armë zjarri pushkë

10 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

 

8b537676-0307-4170-bc88-5599f21dfee0

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprat penale të “Prodhimit e shitjes së narkotikëve” “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 283 dhe 278 të Kodit Penal.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts