Sunday, October 1, 2023
HomeKronikaPas zjarreve frikësojnë edhe tërmetet, regjistrohen tre lëkundje pas mesnate.

Pas zjarreve frikësojnë edhe tërmetet, regjistrohen tre lëkundje pas mesnate.

-

Temperaturat e larta kanë krijuar probleme për ata qytetarë që kanë probleme shëndetësore. Por kjo situatë është shoqëruar edhe me vatra zjarri në mbarë vendin. E sikur të mos mjaftojnë flakët që kanë mbërthyer Shqipërinë, vendi ka pësuar edhe dy tronditje të fuqishme tërmeti në mesnatë.

E pak orë më pas një tjerë lëkundje është regjistruar në Tiranë.
Instituti i Gjeoshkencave raporton se tërmeti i parë është regjistruar në Qukës, 5 kilometër nga Përrenjasi me magnitudë 2.4 dhe në thellësi 3 kilometër. Tërmeti është regjistruar në orën 01:42.

termet_1502265213-7297474
Rreth një orë më vonë, saktësisht në orën 02:36 një tjetër tërmet është regjistruar në Elbasan. Sipas specialistëve, ai është regjistruar me një thellësi 16 km dhe ka pasur magnitudë 2.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts