Wednesday, July 24, 2024
HomePolitikëPetrit Vasili: Shqipëria është më e varfër pa akademikun Ylli Popa.

Petrit Vasili: Shqipëria është më e varfër pa akademikun Ylli Popa.

-

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka shprehur sot dhimbjen për ndarjen nga jeta të akademikut Ylli Popa.

“Me humbjen e Prof. Ylli Popës mjeksia dhe shoqëria shqiptare janë më të varfra. Fjala e mençur humbi një korife të saj”,- shkruan Vasili.

Akademiku dhe mjeku i njohur ndërroi jetë pasditen e djeshme në moshën 87 vjeçare.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts